موتور دایرکت درایو اینورتر لباسشویی | Inverter Direct Drive

5 از 5 2 پسندیده اند
موتور دایرکت درایو اینورتر لباسشویی | Inverter Direct Drive

به این فناوری در سال ۱۹۹۸، موتور inverter direct drive ال جی به عنوان اولین موتوری که مستقیما” به دیگ لباسشویی متصل بود، به طرز چشمگیری مصرف انرژی را کاهش داده و از صدا و حرکت آن می کاهد. تا به امروز نیز این محصول موفق به دریافت جوایز و افتخارات بسیاری در سراسر جهان شده است. این محصول در سال ۲۰۰۹ وارد بازار ایران شد و تا امروز پر فروش ترین لباسشویی در بازار ایران بوده است و انتظار می رود که بیشتر مورد توجه قرار بگیرد .


موتور دایرکت درایو اینورتر لباسشویی | inverter direct drive

در این مطلب که در اردیبهشت 97 به روز رسانی شده است قصد داریم به بررسی این تکنولوژی عظیم یعنی موتور دایرکت درایو اینورتر لباسشویی بپردازیم امیدوارم مورد استفاده شما قرار بگیرد .

پیدایش 

حدود چند سال است که در بازار لوازم خانگی لباسشویی های دایرکت درایو (direct drive) یا لباس شویی بدون تسمه ظاهر شده است و متاسفانه خیلی از فروشندگان لوازم خانگی ان را به نام لباسشویی گیربوکس دار به مشتری  معرفی می کنند .در حالی که اصلا هیچ نوع گیربکسی در این نوع از لباسشویی ها استفاده نشده است .

موتور های direct drive انتقال مستقیم حرکت ،در واقع همان موتورهای پنکه سقفی هستند ، با این فرق که جریان برق در این موتورهای لباسشویی مستقیم یا dc می باشد . و برای نصب و راه اندازی آن هم به برد راه انداز یا درایور (driver )  نیاز دارند.


موتور دایرکت درایو اینورتر لباسشویی | inverter direct drive

طرز کار موتور دایرکت درایو

در این موتور ها سیم پیچ استاتور درون روتور ثابت شده است و روتور که یک بشقاب آهنی ۳۵ cm میباشد ،در داخل خود ۲۰ عدد آهنربای مغناطیسی دارد ، که این آهنربا ها بوسیله استاتور تحریک شده و موتور شروع به چرخیدن می کند .این روتور مستقیم به شفت درام  لباسشویی متصل می باشد .

موتور لباسشویی بدون تسمه از نوع bldc یا موتور براش لس میباشد که با استپ موتور متفاوت هست . در این موتورها لباسشویی سیم پیچ استاتور ثابت و روتور که یک چرخ از جنس آهن است با تعدادی آهنربای دایمی با ولتاژ dc تا ۲۷۰ v تغذیه میشود .با برد الکترونیکی اینورتر که دور را به صورت دقیق تنظیم میکند .


موتور دایرکت درایو اینورتر لباسشویی | inverter direct drive

این تکنولوژی ترکیبی از ۶ حرکت شست‌وشوی مختلف است که برای ارائه برنامه‌های شست‌وشوی سفارشی با هم ترکیب می‌شوند. انعطاف و سازگاری دایرکت درایو اینورتر آن را به انتخابی ایده‌آل برای ماشین‌های لباسشویی مبدل می‌کند تا از پس طیف وسیعی از پارچه‌ها بربیاید.


موتور دایرکت درایو اینورتر لباسشویی | inverter direct drive

مزایای موتور های بدون تسمه :

۱) با حذف تسمه راندمان موتور به مراتب بیشتر شده است  .

۲) صدا و لرزش ماشین لباسشویی باتوجه به بالانس شدن وزن موتور روی شفت درام کمترشده است .

۳)این نوع موتور ها تقریبا با توجه به قطر زیاد سیم پیچ و جریان مستقیم dc  به ندرت معیوب می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خودتون رو اینجا بنویسید ...

در حال بارگذاری...

0