استرداد کالا(تعویض کالا)

5 از 5 1 پسندیده اند

انصراف از خرید

الف) در صورتی که انصراف خریدار از خرید، پیش از ارسال کالا به اطلاع واحد فروش از طریق شماره تلفن 02128429875 یا ایمیل [email protected] برسد، در این حالت امکان استرداد وجه یا تغییر سفارش بنا به درخواست مشتری وجود دارد.

 ب) در صورتی که پس از دریافت کالا خریدار از خرید خود منصرف شود باید حداکثر تاقبل از تحویل کالا  انصراف خود را به طریقه بالا به اطلاع واحد فروش برساند. در صورت رعایت موارد فوق از سوی مشتری و در صورتی که کالا دارای شرایط اولیه بسته بندی خود باشد امکان بازگرداندن کالا و استرداد 100% وجه یا تغییر سفارش با احتساب تمام وجه  بنا به درخواست مشتری وجود دارد.(هزینه رفت و بازگشت کالا برعهده مشتری بوده)

ب-1) انصراف از خرید به دلایلی همچون : مشکل در اندازه محصول خریداری شده – رنگ محصول – ایراد فیزیکی در محصول و موارد از این قبیل در شرایطی قابل قبول خواهد بود که مشتری تمامی هزینه های ایاب ذهاب و هزینه حمل رفت و برگشت تضمینی کالا و همچنین کاهش قیمت روز محصول را بپردازد.

ج) در صورت بازگردانی کالا توسط خریدار موارد زیر باید درنظر گرفته شود:
خریدار باید کالا را بخوبی بسته بندی نموده و همه لوازم جانبی به انضمام فاکتور مربوطه به همراه آن ارسال گردد. در صورتی که کالا در شرایط اولیه خود توسط ممتازکالا  دریافت نشود امکان استرداد وجه وجود ندارد و مراتب به خریدار اعلام می‏‏‌گردد. در چنین مواردی هزینه استرداد کالا به عهده مشتری است و کالا در ممتازکالا باقی می‏‌ماند تا هزینه ارسال مجدد کالا از سوی خریدار پرداخت گردد.

 د) از هنگامی که واحد فروش، کالا را دریافت و تأیید کند که کالا در شرایط اولیه خود بوده و تمام لوازم جانبی همراه آن هستند در صورت درخواست مشتری 90% وجه حداکثر تا سه روز کاری به حساب مشتری واریز می‏‌گردد.


مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات سایت

در صورتی که مشخصات کالای دریافت شده (اعم از مشخصات ظاهری مثل رنگ یا مشخصات فنی) با اطلاعات درج شده در سایت یا با سفارشی که در حساب کاربری مشتری ثبت شده است، مغایرت داشته باشد به شرح زیر عمل می‏‌شود:

 الف) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود داشته باشد مثل رنگِ کالا در این صورت امکان رسیدگی به درخواست خریدار در صورتی ممکن است که کالا از حالت اولیه یا بسته بندی اصلی خود خارج نشده باشد. در این صورت مشتری باید حداکثر طی دو روز کاری پس از دریافت کالا، مراتب را به واحد فروش اطلاع دهد. در این حالت امکان تغییر سفارش یا استرداد تمام وجه بنا به درخواست مشتری وجود دارد. هزینه اعاده کالا با شرکت است در بازگردانی کالا خریدار باید موارد ایمنی بند (ج) “انصراف از خرید” را رعایت نماید. از هنگامی که واحد فروش کالا را دریافت، و تأیید کند که کالا در شرایط اولیه خود بوده و تمام لوازم جانبی همراه آن هستند شرکت بنا به تمایل مشتری سفارش را تغییر داده یا تمام وجه را حداکثر تا سه روز کاری به حساب مشتری واریز می‏‌نماید.

 ب) در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود نداشته باشد، در این صورت حتی اگر کالا از حالت اولیه یا بسته بندی اصلی خود خارج شده باشد امکان رسیدگی به درخواست خریدار وجود دارد. در این صورت مشتری باید حداکثر طی دو روز کاری پس از دریافت کالا، مراتب را به واحد فروش اطلاع دهد. در این حالت امکان تغییر سفارش یا استرداد تمام وجه بنا به درخواست مشتری وجود دارد. هزینه اعاده کالا با شرکت است در بازگردانی کالا خریدار باید موارد ایمنی بند (ج) “انصراف از خرید” را رعایت نماید. از هنگامی که واحد فروش کالا را دریافت و مغایرت کالا و اینکه تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود نداشته است را تأئید کند، در صورتیکه کالا در شرایط اولیه خود بوده و از آن استفاده نشده و تمام لوازم جانبی همراه آن باشند، شرکت بنا به تمایل مشتری سفارش را تغییر داده یا تمام وجه را حداکثر تا سه روز کاری به حساب مشتری واریز می‏‏‌نماید.


عیب و نقص کالای خریداری شده

در صورت وجود هر گونه عیب یا نقصی در کالای خریداری شده، خریدار باید تا قبل از دریافت کالا، موارد را از طریق شماره تماس  02128429875 و یا ارسال ایمیل به [email protected] به واحد فروش اطلاع دهد.

کارشناسان شرکت ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‏‏‌نمایند. در صورتی که عیب یا نقص ایراد شده توسط کارشناسان شرکت تأیید شود کالا تعویض خواهد شد. در این صورت امکان جایگزین کردن کالا با کالای دیگر  وجود دارد. کالا باید بخوبی بسته بندی شده و همه لوازم جانبی و فاکتور بصورت کامل به همراه آن ارسال گردد. از هنگامی که وضعیت کالا در واحد فروش شرکت مشخص شود در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا سه روز کاری تمام وجه به حساب مشتری واریز خواهد شد. خدمات این بند شامل عیب یا نقصی که ناشی از استفاده نادرست از کالا باشد، نمی‏‌گردد.

در این مورد کالا های که با پیک اختصاصی ارسال میگردند با توجه به اینکه مشتری باید قبل از  پرداخت وجه به باربر وسیله را کاملا تست و بررسی نماید.را شامل نمیشود.


صدمات ناشی از حمل و نقل

  • آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید قبل از تحویل  گرفتن سفارش، به واحد فروش شرکت با شماره 02128429875 اطلاع داده شود.
  • کالای آسیب دیده و لوازم جانبی آن به همان شکلی که تحویل گرفته شده است به انضمام صورتجلسه شرکت متصدی حمل و نقل و فاکتور مربوطه باید به ممتازکالا  ارسال گردد.
  • در صورتی که آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل در لحظه قابل مشاهده است و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده است، خریدار می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری نموده تا کالا جهت بررسی و ارسال مجدد به فروشگاه ممتازکالا  بازگردانده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خودتون رو اینجا بنویسید ...

در حال بارگذاری...

0