نحوه درست تمیز کردن ماشین ظرفشویی

5 از 5 1 پسندیده اند

ماشین ظرفشویی شما به تمیز کردن احتیاج دارد ، به ویژه پس از یک وعده غذایی بزرگ خانواده، زمانی که آشپزخانه با بارگذاری صفحات کثیف، وسایل آشپزی، ظروف پلاستیکی و غیره بالا می آید. در حال حاضر و پس از آن شما باید ماشین ظرفشویی خود را تمیز نگه دارید.

تست های ماشین ظرفشویی از گزارش مصرف کنندگان شامل ترکیبی مجاز از غذاهای پخته، خرد شده و خشک شده است. این به ما کمک می کند تا دستگاه های با کارایی بالا را در بازار شناسایی کنیم. این همچنین به ما بینش ویژه ای را در مورد آنچه که برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی نیاز دارد، می دهد. راهنمایی های متخصص زیر کمک می کند تا ماشین ظرفشویی را به درستی تمیز کنید.

مرحله اول : تمیز کردن بیرونی

اگر جلوی ماشین ظرفشویی شما از پلاستیک ساخته شده است، از اسفنج و آب گرم و صابون استفاده کنید تا آن را پاک کنید. برای ماشین های ظرفشویی فولاد ضد زنگ، پاک کننده شیشه ای در از بین بردن جوش های ساخته شده، و نیز لکه ها و اثر انگشت موثر است. اجتناب از پاشیدن پاک کننده به طور مستقیم بر روی جلوی ماشین ظرفشویی، به دلیل اینکه رطوبت می تواند به کنترل های الکترونیکی آن آسیب برساند. در عوض، پاک کننده را بر روی یک حوله کاغذ یا پارچه نرم اسپری کنید و سپس پارچه را به ماشین ظرفشویی بمالید.


نحوه درست تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مرحله دوم : فیلتر را پاک کنید

این مرحله حیاتی است شما یک فیلتر تمیز دستی دارید که در دستگاه های جدیدتر رایج است. این فیلترها خود را از ماشین ظرفشویی تمیز می کند که باعث خرابی مواد غذایی می شود و آنها را از بین می برد. نتیجه عملیات بسیار ساکت تر است، اما این بدان معنی است که بیشتر قطرات در فیلتر به دام افتاده و منجر به بوی بد می شود.

این به خصوص اگر شما مشاوره ما را دنبال کنید و قبل از غذا شستشو کنید؛ اکثر ماشینهای ظرفشویی جدید بدون نتیجه گزینشی از آب اضافی، نتایج خوب را ارائه می دهند. در حقیقت، قبل از شستشو می تواند به ظروف کثیف تر با گمراه کردن حسگر های دستگاه به فکر کردن به بار پاکیزه تر از آن بپردازد، در نتیجه یک چرخه شستشوی کامل کمتر است.

خوب، دوباره به تمیز کردن فیلترمی پردازیم. یک بار در هفته یا بیشتر، رکاب پایین را بیرون بکشید سیستم فیلتر را میبینید . اغلب یک سیلندر مرکزی وجود دارد که باز می شود و شما را قادر می سازد سیستم را برداشته و از هم جدا کنید. قطعات را به صورت جداگانه در سینک تمیز کنید، با استفاده از اسپری روی سوپاپ یا اسفنج خود؛ آزمایش کنندگان ما همچنین یک قلم مو کوچک را در اختیار دارند تا قلمه های قهوه ای و دیگر دانه های را که می توانند مواد فیلترینگ را مسدود کنند .

این نیز زمان خوبی برای بررسی بازوی اسپری برای تکه تکه شدن مواد غذایی است. معمولا با پایه ملایم از پایه خود خارج می شود. بازو را زیر شیر آب بشویید، بازرسی برای سوراخ های مسدود شده، که می تواند با چوب دکل پاک شود. برخی از اسلحه های اسپری در قسمت پایین آنها سوراخ های اضافی وجود دارد که به منظور شلیک آب به فیلتر و تمیز نگه داشتن آن است. قبل از نصب مجدد اسپری و سیستم فیلتر، آن را برای کلاهک چک کنید.


نحوه درست تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مرحله سوم : ضدعفونی کردن

با گذشت زمان، تغییر رنگ در داخل یک ظرف داخلی ماشین ظرفشویی، مخصوصا در خانه هایی که با آب سخت کار می کنندرخ می دهد . سرکه سفید یک راه حل است. یک کاسه تمیز را با چند فنجان سرکه به سمت مرکز دندانه پایین قرار دهید. سپس ماشین ظرفشویی را بر روی چرخه عادی بدون مواد شوینده اجرا کنید. پراکندگی سرکه در طول چرخه، ماشین ظرفشویی را تمیز و ضدعفونی می کند.

اگر رنگ تغییر می کند، به علت ذخایر معدنی سنگین موجود در آب سخت خانه شمااست ، شما باید به تمیزکننده ماشین ظرفشویی خریداری شده سخت تر بروید. ما سه افزودنی مواد شوینده برای ماشین ظرفشویی را آزمایش کردیم: نمایندگی تقویت کننده برق پایان، پاک کننده ماشین ظرفشویی glusten و آب پاک کننده آب سخت و lemi shine original. همه آنها خوب عمل می کردند، lemi shine بهترین امتیاز را ارائه داد.


نحوه درست تمیز کردن ماشین ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خودتون رو اینجا بنویسید ...

در حال بارگذاری...

0